Як журналістам робити матеріали про смерті
  1. Перед тим, як робити матеріал про загиблих, журналісту варто переконатися, що сумна новина не стане несподіванкою для сім’ї померлого. Завжди варто пересвідчитись у поліції, лікарів, офіційних осіб щодо того, чи точно родичам уже сповістили про це. 
  2. Якщо ви плануєте повідомляти особисту інформацію про загиблого, давати фотографії чи відео, варто узгодити такий матеріал з його\її рідними. Вони повинні мати можливість відмовитися від оприлюднення чутливих для них даних, або обрати інші дані (фото, відео) для оприлюднення.
  3. Використовуйте такі лексеми: загиблі, жертви (наприклад, коронавірусної інфекції), померлі (від COVID-19).
  4. Неетично називати загиблих трупами, оскільки ви пишете про особистість, а не просто про фізичну оболонку. Завжди пам'ятайте, що це, можливо, була чиясь близька людина. 
  5. Припустимо вживати слово “тіла” в разі узагальнення. Проте це неетично у випадку конкретної ідентифікованої особи. 
  6. Під час опису жертв уникайте емоційних епітетів, пам'ятайте, що ця тема і без них є травматичною. Співчуття має бути основним принципом під час підготовки такого матеріалу. 
  7. Висвітлюючи причини смерті, спирайтеся лише на достовірні джерела або на офіційні дані.
  8. Не використовуйте в матеріалі зображень обличчя мертвої людини, краще обрати зображення, зроблені за її життя.
  9. Під час висвітлення нещасних випадків з місця події уникайте моторошних кадрів.
  10. Повідомлення про смерть мають бути делікатні й тактовні, не можна робити їх у легковажній, безтурботній манері або згадувати недоречні подробиці чи криваві деталі. Цінність такої інформації повинна переважати над потенційною шкодою, якої може завдати її оприлюднення.