Поширення неправдивої інформації про COVID-19 стало причиною смертей - дослідження

«Інфодемією» назвали дослідники поширення неправдивої інформації про коронавірус COVID-19. Чутки, стигма, теорії змов, несправжні новини про методи лікування хвороби призвели до жертв, яких можна було б уникнути. 

Про це йдеться в дослідженні опублікованому 10 серпня в Американському науковому журналі тропічної медицини та гігієни, повідомляє Голос Америки.

Група дослідників з Австралії, Японії та Таїланду вивчила поширення неправдивої інформації в 87 країнах на 25 мовах з грудня 2019 року до квітня 2020 року. Результати дослідження виявили 2311 одиниць неправдивої інформації.

«Після такої неправдивої інформації, 800 людей померло, 5 876 осіб було госпіталізовано і 60 повністю втратило зір, випивши метанол в якості ліків від коронавірусу», - йдеться в дослідженні.

Серед прикладів неправдивої інформації дослідники наводять чутки про те, що яйця птиці заражені коронавірусом. В Індії в соцмедіа поширювались чутки, через які дехто пив коров‘ячу сечу та їв гній. В Саудівській Аравії поширювались чутки про те, що від хвороби допомагає сеча верблюда з лаймом. Серед «ліків», про які говорили в соцмедіа - часник, гусячий жир.

Дослідники також звернули увагу на поширення теорії змов, включаючи чутки про те, що американський мільярдер Білл Гейтс, буцімто, використовує хворобу для поширення біологічної зброї, а також стигматизацію медпрацівників та осіб з Азії.

В своїх заявив соцмедіині компанії визнавали поширення неправдивої інформації про пандемію на їхнії платформах, У вівторок Facebook оголосив, що усунув 7 мільйонів дописів, що містять дезінформацію про коронавірус, а також додав застережні повідомлення ще до 98 мільйонів дописів, які, за оцінкою компанії, надавали неправдиву інформацію, але не мали не меті зашкодити людям.