Одним із симптомів коронавірусу є тривала втома — дослідження

Більша частина пацієнтів та персоналу з COVID-19, що лікувались в ірландській лікарні, страждали на стійку втому після початку хвороби. При цьому жінки відчувають втому частіше за чоловіків. Про це дослідження пише Science Alert., повідомляє MediaSapiens.

Згідно з ним, 52% учасників повідомили про стійку втому в середньому після 10 тижнів після одужання від коронавірусу. Відповідь не залежала від тяжкості захворювання та від того, чи був госпіталізований пацієнт. 

«Хоча симптоми COVID-19 досить добре вивчені, однак ми ще не знаємо, якими будуть середньострокові і довгострокові наслідки хвороби, тому це дослідження дуже важливе для нас», — заявив Ліам Таунсенд з лікарні св. Джеймса в Дубліні.

Усього у дослідженні взяли участь 128 учасників. Вчені вивчали перебіг хвороби, а також стан усіх хворих до того, як вони захворіли на COVID-19. Враховували в тому числі і той фактор, чи не хворіла людина на депресію.

Результати дослідження показали, що жінки становлять дві третини учасників, які відчувають стійку втому після захворювання на COVID-19.

Також вчені виявили, що люди, які до захворювання мали випадки тривоги чи депресії, частіше страждають від втоми.